top of page

         Навчально - виховний процес Кельменецького професійного ліцею  направлений на формування у майбутніх фахівців почуття національної гідності та гордості за наш український народ та свою Батьківщину, становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту.

      Виховання передбачає глибоке розуміння викладачами, майстрами виробничого навчання, вихователями характерних рис, індивідуальних особливостей учнів, поваги до них, турбота про розвиток здібностей учнів, формування їх смаків, вивчення історії та культури України та рідного краю.

 Національне виховання в ліцеї починається 1 вересня з Дня знань. Під час урочистої лінійки застосовується державна символіка, звучать українські пісні.

        На уроках теоретичного та виробничого навчання проводиться вивчення національної спадщини, історичне минуле, яке поєднується із сьогоденням.  Викладачі загальноосвітніх та спецпредметів під час уроків сприяють національному вихованню учнівської молоді.

      Викладачами української літератури та бібліотекарем проводяться різноманітні заходи по національному вихованню, а саме вивчення життєвого та творчого шляху українських письменників, позакласні заходи.  Сприяють вихованню почуття патріотизму, глибокої любові до рідного краю - шевченківські літературні свята, які стали традиційними у ліцеї. 

        Національно-патріотичне виховання є складовою загального виховного процесу підростаючого покоління. Воно формується на прикладах історії становлення Української державності, українського козацтва, героїки визвольного руху, досягнень у галузі політики, освіти, науки, культури і спорту.

       Національно - патріотичне виховання в ліцеї здійснюється на всіх етапах навчання, забезпечує всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

 

Напрямками роботи Кельменецького професійного ліцею з національно-патріотичного виховання є:

  • формування патріотизму, відповідальності за долю нації, держави;

  • виховання розуміння високої цінності українського громадянства, внутрішньої потреби бути громадянином України;

  • формування поваги до Конституції України, державної символіки: Герба, прапора, Гімну України;

  • збереження і продовження українських культурно - історичних традицій;

  • виховання шанобливого ставлення до рідних святинь, української мови, історії;

  • формування національної  свідомості, людської гідності, любові до рідної землі, родини, народу;

  • формування  соціальної  активності;

  • виховання правової культури особистості;

  • формування  й  розвиток духовно-моральних і загальнолюдських цінностей;

  • формування в  учнів потреби до праці  як першої життєвої необхідності, високої цінності й головного способу досягнення життєвого успіху;

  • сприяння розвитку фізичного, психічного та  духовного здоров’я, задоволення естетичних та культурних потреб особистості;

     В ліцеї завжди була і буде одна з основних робіт по вихованню на бойових традиціях українського народу. Величезна роль приділяється патріотичному вихованню: відбуваються  зустрічі з учасниками війни та воїнами АТО, доглядаються могили загиблих, вшановується пам'ять тих, хто віддав своє життя за визволення Кельменців та нашої Батьківщини біля пам’ятників міста та за його межами. 

     В рамках національно – патріотичного виховання в ліцеї проводяться акції пам’яті: до Дня Перемоги ("Пам'ять", "Ветеран живе поруч","Походи  місцями бойової слави"),  до Дня вшанування учасників бойових дій в Афганістані, до Дня Соборності України, до Дня Чорнобильської трагедії ("Дзвони Чорнобиля"), до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, до Дня пам’яті жертв голодомору ("Запали свічку").

       Відомо, що український народ з давніх часів славився героїзмом. Так наш навчальний заклад в своїй роботі використовує приклад загиблих в АТО колишніх учнів училища Олександра Паламаря,Ігоря Філіпчука,Олександра Гарбуза,Сергія Ковальчука, Івана Ротаря.

  З ініціативи директора  Чури Я.Т. встановлено меморіальну дошку.

     Кожного року до річниці виведення військ з Афганістану. У нашому навчальному закладі проходить зустріч з афганцями Ю.Цурканом,О.Дзензерською, які  діляться  спогадами про ті страшні часи.

     Національна культура в ліцеї  виховується проводячи заходи до Дня української мови та писемності.

        Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність учнівського та педагогічного колективів  ліцею, яка сприяє встановленню соціальних зв’язків, опануванню дітьми новими навичками, формуванню у них прагнення до відповідальної патріотичної поведінки, моральних та духовних якостей, світогляду справжнього громадянина України.  Педагоги, учні, працівники ліцею  постійно допомагають учасникам АТО, які захищають нашу країну на сході. Щороку членами учнівського самоврядування проводиться акція «Від серця до серця».

      Реалії сьогодення визначили новий напрям волонтерської роботи –  психологічна та моральна підтримка воїнів Збройних Сил України, допомога родинам, що були вимушені покинути свої домівки. У ліцеї постійно проходить акція « Допоможемо бійцям АТО»

     Виховні ідеали — найважливіші компоненти духовності кожної особистості й усього народу. Наш народ має особливий ідеал Людини. Необхідно, щоб кожен знав і наслідував національні ідеали, бо нашому народу сотні років загрожувала небезпека втратити свою національність.

        Працює в ліцеї військово-патріотичний гурток «Юний захисник». Цікавими для гуртківців є туристичні походи з  викладачем Захисту Вітчизни.

     І надалі в основу виховної роботи буде покладено виховання національної культури, мистецтва, традицій та звичаїв українського народу. Забезпечення всебічного розвитку особистостей учнів в процесі навчання та виховання в них національної свідомості.

   Отже, у виховній системі роботи ліцею  було і залишається пріоритетним національно-патріотичне виховання.

bottom of page