Поиск
  • Молода В.І.

Соборність — це єдність наших земель.День 22 січня 1919 року ввійшов до національного календаря як День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Виголошення соборницької ідеї стало могутнім виявом творчої енергії нації та прагнення до етнічної і територіальної єдності.

З метою виховання в підростаючого покоління глибокої поваги та любові до Батьківщини, національної свідомості, людської гідності, виховання почуття патріотизму в Кельменецькому професійному ліцеї було проведено урочисту лінійку «Соборність рідної землі- основа нації й держави». Викладач історії В.Ю. Горбатюк розповіла історію виникнення свята Соборності України. Вона наголосила на важливості цих подій, які відіграли вирішальну роль в житті нашого народу і держави. Під час урочистостей прозвучала легенда про Україну(виконавець учениця групи №41Варвара Армаш) та українські вірші(виконавці здобувачі освіти І та ІІ курсів), лунала українська пісня

( виконавець учениця групи №42 Ольга Дерев’янко), а гурт ліцеїстів, щоб підкреслити значимість соборності нашої держави , її єдності, цілісності і неподільності об’єднав всіх присутніх до флеш-мобу «Україна разом».

А завершенням заходу стали слова Василя Симоненка:

«Народ мій є!

Народ мій завжди буде!

Ніхто не перекреслить мій народ!»

Здобувачі освіти ліцею впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.


Просмотров: 0