ЧАС І ДОСІ НЕ ЗАГОЇВ РАНИ, ЦЕЙ ОДВІЧНИЙ БІЛЬ АФГАНІСТАНУ

February 19, 2018

                                                          Миттєвий спалах – і могильні квіти,

                                                          Кривавим згустком орден у труні…

                                                          За що вмирали ви, по суті діти,

                                                          На тій афганській, на чужій війні?

 

        15 лютого 2018 року минуло 29 років з моменту виведення радянських військ з Афганістану. Це день афганців-ветеранів, офіційний день пам’яті жертв, загиблих в Афганістані, Чечні та інших «гарячих точках», день пам’яті і скорботи про всіх загиблих воїнів-інтернаціоналістів. З метою ознайомлення учнів з історією Афганської війни, виховання в учнів почуття обов’язку, відповідальності, патріотизму, підготовки учнів до участі в суспільно-політичному житті країни, готовності гідного служіння Батьківщині, підвищення статусу героїко-патріотичного виховання в Кельменецькому  професійному ліцеї було проведено урок мужності.

                На захід були запрошені :

      -Юрій Васильович Цуркан, майстер в/н в нашому ліцеї. Він є учасником бойових дій в Афганістані. У сьогоденні - координатор волонтерського руху в Кельменецькому районі.

     - Дзендзерська Ольга Андріївна, медична сестра у нашому навчальному закладі. В Афганістані також була медичною сестрою та надавала невідкладну допомогу пораненим.

        -  Дворак  Василь Олександрович, голова районної організації  УСВА .

           Присутні на уроці мужності  дізналися про історію виникнення необхідності введення радянського обмеженого контингенту на територію ДРА в 1979 році, про важкі роки війни, про долю наших солдат і офіцерів, переглянули презентацію «Ти – вічна біль, Афганістан», відео-фрагмент «Афганістан 1988. Бій за висоту 3234, 9 рота 345 ОПДП», які допомогли побачити військові події на Афганській землі та зрозуміти їх хронологію.

          В ході уроку піднімалося питання «Що таке патріотизм?», говорили про воїнів-інтернаціоналістів.

               Учні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

          Будучи присутнім на такому заході, починаєш розуміти і відчувати той біль і гордість за солдат, які пройшли Афганістан.

               Організатор заходу - класний керівник  групи №84 «Тракторист- машиніст с/г виробництва»  -Іванюк Р.В. побажав вісім присутнім здоров’я, щастя, миру, душевного  спокою, злагоди, добробуту у великому домі, який зветься Україна.

 

 

Please reload

Нещодавні публікації
Please reload

Архив
Please reload