Душа поета промовляє в слові


«…І мене в сім’ї великій,

В сім’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом.»

Т.Шевченко

В історії кожної нації є велична постать, яка уособлює дух, славу, волю свого народу. Для нас, українців, таким є Тарас Шевченко, в особі якого український народ ніби об’єднав найкращі сили й обрав його співцем своєї історичної слави та гіркої долі, виразником власних сподівань і прагнень.

Шостого березня з нагоди відзначення 204-річниці від дня народження Кобзаря в Кельменецькій ЦРБ було проведено годину поетичної свічі «Душа поета промовляє в слові», в якій взяли участь любителі поезії: представники влади, професійного ліцею, бібліотекарі, ЗМІ.

Директор РЦБС Н. Сливка запаливши поетичну свічу і, передавши її по колу, запросила присутніх у царство мудрого й красивого Шевченкового слова. Кожен з присутніх читав улюблений вірш з «Кобзаря», а Л. Єрьоменко – твір місцевого поета Г. Качана «До Пророка».

Учениця групи № 40 за професією «Кухар.Кондитер» Діана Храпко, схвилювала присутніх своїм емоційним художнім виконанням поеми «Катерина», а начальник відділу культури РДА Н.Чепурняк, начальник відділу з питань внутрішньої політики, організаційної роботи та доступу до публічної інформації апарату РДА І. Раренко та самодіяльний композитор В. Крупко поділилися своїми спогадами про перші знайомства з творчістю Тараса Григоровича. В. Крупко зачитав власний вірш «Моє життя», який дуже схвилював присутніх.

У ході заходу виконувались пісні «Така її доля» (Н. Сливка), «По діброві вітер виє», (всі учасники заходу) та переглядалися відео кліпи «Шлях до Тараса», «Мені тринадцятий минало», «Пісні про Ше