Співпраця з роботодавцями: зустріч за круглим столом

October 18, 2018

      11 жовтня на базі Кельменецького професійного ліцею відбулося засідання круглого столу старших майстрів закладів професійно-технічної освіти області  з проблеми: «Співпраця закладів професійно-технічної освіти з приватним сектором та роботодавцями - запорука якісної підготовки кваліфікованих робітників».

       У фойє ліцею учасників заходу радо зустрів учнівський колектив із демонстрацією флеш-мобу «VIVAT професійній родині» (керівник Дерев’янко О.А.)

       На засідання круглого столу були  запрошені роботодавці, з якими співпрацює Кельменецький професійний ліцей – Бортич Лілія Іванівна, директор ПП «ЮГРО» з іноземними інвестиціями, депутат Чернівецької обласної ради; Тимінська Марія Степанівна, приватний підприємець; Грубий Дмитро Васильович, головний спеціаліст Держпродспоживслужби у Чернівецькій області; Панчук Алла Олексіївна, провідний фахівець Кельменецької районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості.

      Учасники заходу відвідали уроки виробничого навчання на базових підприємствах (використання елементів дуальної форми навчання): ПП «Андрущак Ю.І.», ФОП «Венгер А.І.».

     Майстри виробничого навчання Погоріловська Я.І. та Мамонова Т.М. з учнями групи № 39 проводили урок на тему: «Приготування виробів з дріжджового тіста».

   «Діагностика технічного стану автомобіля» - це тема уроку виробничого навчання, проведеного майстрами Сугаком В.І. та Єремук В.В.

          Свою роботу учасники круглого столу розпочали з обговорення питання співпраці закладу професійної освіти з приватним сектором та підприємцями. Бортич Лілія Іванівна, директор ПП «ЮГРО» у виступі «Соціальне партнерство: перспективи розв’язання освітніх завдань» розкрила перспективи співпраці з Кельменецьким професійним ліцеєм, наголосила на необхідності стажування майстрів виробничого навчання  на базових підприємствах задля опанування роботи на новітній техніці.

    Для забезпечення підприємств, установ та організацій кваліфікованими кадрами, необхідністю в ПТНЗ є гнучка система підготовки робітників. Саме з такою метою виступила ПП Тимінська М.С.

          Грубий Д.В. акцентував увагу на тісній співпраці викладачів та майстрів виробничого навчання у підготовці до державних кваліфікаційних атестацій.

           Як проводиться профорієнтаційна робота в навчальних закладах району, які заходи організовуються  центром зайнятості для популяризації досвіду роботи КПЛ – на цих та інших питаннях зупинилася Панчук А.О.

         Методист НМЦ ПТО у Чернівецькій області  Беньовська Г.О. ознайомила учасників круглого столу з нормативно-правовими  документами, що регламентують  виробничу  практику на підприємстві: від оформлення до виплати зарплати та проаналізувала результати виробничої діяльності професійно-технічних навчальних закладів області за 9 місяців 2018 року разом з доходами від виробничої практики.

        На завершення роботи круглого столу учасники прийняли рекомендації щодо удосконалення співпраці з роботодавцями, адже співпраця навчального закладу з роботодавцями – це перспективний шлях  розв’язання багатьох проблем, що виникають  у процесі підготовки  кваліфікованих робітників та подальшому їх  працевлаштуванню.

 

 

 

Please reload

Нещодавні публікації

December 10, 2019

Please reload

Архив
Please reload